divider

bloggers Desiree Potters

Onlangs hoorde ik op het nieuws dat er een zorginstelling is die zeker gaat halveren met alle administratieve handelingen. Dat lijkt mij nou ideaal, minder schrijven en meer zorgen!

Wij moeten wat administratieve handelingen uitvoeren…

Bij een opname de gegevens invoeren en controleren, een zorgplan maken, elke dag rapporteren (ook al is de dag rustig verlopen), uren zorg declareren, de agenda beheren, voorbereiden en uitwerken van het multidisciplinair overleg, overleg met behandelaren, overleg met ‘thuis’ en mantelzorger, uitwerken en voorbereiden van de audit, bestellingen doen, registreren wie er wanneer is geweest, het zorgplan aanpassen en elke keer opnieuw laten ondertekenen (dit gaat dus veranderen) en dan nog vrees ik 30 kleine handelingen, die allemaal op schrift moeten.

Wat zou het een genot zijn als we dat niet meer, of nog maar zo weinig mogelijk hoefden te doen.

Extra tijd

En dat we dan die tijd kunnen besteden om eens wat extra’s te doen. Een wandeling maken, een stuk rijden op de duo-fiets, of gewoon even lekker op een bankje zitten in de zon en luisteren naar het verhaal van een cliënt.

Tijd en aandacht hebben voor de medemens.

Want dat is toch de reden waarom ik in de zorg ben gegaan.

Passend gedicht

Dit gedicht vond ik erg mooi en passend voor mijn manier van zorg geven:

AANDACHT

We hebben elkaar nodig

Dat is toch zonneklaar

Want mensen willen warmte

En aandacht voor elkaar

Waarom niet even praten?

Waarom geen lieve lach?

Zo zorg je voor een lichtpunt

Ook op een donkere dag

Zo laat je een lichtje schijnen

Bij mensen die in stilte kwijnen

Iemand die naar je luistert

Iemand die met je praat

Dat is nu juist datgene

Waar 't bij mensen om gaat

(Bron: De Zonnebloem)

Blogger: Dees Potters, Medewerker welzijn & activering

footer boog